Książki to nie tylko nasz zawód ale i pasja, którą pielęgnujemy każdego dnia…

Nasza księgarnia powstała w Szczecinie wiele lat temu i od zawsze działamy z największym zaangażowaniem na rynku zarówno lokalnym jak i ogólnokrajowym. Jeśli chcesz się z nami spotkać i zobaczyć jak miło można spędzić czas rozmawiając o książkach przy filiżance aromatycznej kawy – zapraszamy!

Ciocia Fika…

czyli Małgorzata Narożna

Pomysłodawczyni przewodnika i całej radości z niego płynącej.

Zwykle można ją spotkać w kluboksięgarni Fika w al. Jana Pawła II, w której wyczarowuje z półek książki, z którymi najmłodsi (a także starsi) czytelnicy już się nie rozstają.

Poza tym ma głowę pełną pomysłów, które nieustannie, po kolei z pasją realizuje. Tworzy tysiące wydarzeń wciela w życie projekty takie jak „Książka się stroi”, „Fika – księgarnia przyszłości”, „Książki kupuje się w księgarni – czytam i fikam”, „Książka fika”, „Czyta się”.

Mama Martyny, kierująca się myślą „Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy i sytuacje mało prawdopodobne”. Uhonorowana nagrodą za upowszechnianie czytelnictwa w konkursie Polskiej sekcji IBBY w konkursie „Książka roku 2018”.

„Na pomysł książki wpadłam, można powiedzieć – w grudniu po południu. Chciałam odpocząć, sięgnęłam więc po cykl o Ulicy Czereśniowej. I odpoczęłam doskonale – nie tylko oglądając piękne obrazy, ale wyczytując z nich całą opowieść o miasteczku i jego bohaterach. W naszej książce także chciałam oddać ducha miasta i jego mieszkańców”.

„Fikamy” to też pokłosie mojego zainteresowania Szczecinem. Jestem migrantką – przyjechałam tu kilkanaście lat temu, bardzo ciekawi mnie to miasto i od dawna jest już także moje. Do swojego portfolio dodałam kilka lat temu legitymację przewodniczki miejskiej. Ta książka to także dopełnienie tego marzenia i tej roli.

Aleksandra Szwajda

lub po prostu Ola

Sama o sobie mówi, że jest niepoprawną romantyczką i marzycielką, która stara się przelewać na kartkę swoje stale niekończące się pomysły. Lubi bujać w obłokach i kolorować w myślach szarą rzeczywistość, a potem dzielić się nią z innymi.

Wyczarowała w ten sposób trzy autorskie książki „Typowy Janusz”, „Piotruś Nieustraszony” i „Bogusław X Gryfita”, pracowała też przy książkach „Zielony latawiec. Przyjaźń przez 6 kontynentów” Wydawnictwa Sto Stron oraz „Trzy Świnki” Wydawnictwa Zero a Oito. Na co dzień projektuje identyfikacje wizualne, publikacje książkowe i ilustracje – zwłaszcza dla najmłodszych.

„Fikamy to projekt, który… fikną mi z nieba. Małgosia Narożna wpadła na genialny pomysł stworzenia kolejnej książki i w sumie nie pytała mnie o zgodę na udział w projekcie, ale entuzjastycznie krzyknęła „ROBIMY!”. No to robimy – z przyjemnością 😉 Było to duże wyzwanie, ponieważ ilustracyjnie chciałam pokazać jeszcze inne możliwości, niż te, które stosowałam dotychczas. Zmiana stylu i gamy kolorystycznej pozwoliły mi stworzyć coś wyjątkowego, coś, czego jeszcze nie było w mojej graficznej karierze.”

Interested? Shop This Plant Collection!

Neque porro quisquam est, qui dolore ipsum quia dolor sit amet, consectetur adipisci
velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt.

Shopping Cart